سايت دوستداران دكتر صديق (دوزگون) با هدف معرفي آثار و خدمات ماندگار پروفسور دكتر حسين محمدزاده صديق (متخلص به حسین دوزگون) ( Hüseyin Düzgün ) در ساحه‌ي ادبيات ايران- عموماً- و آذربايجان - خصوصاً- توسط تعدادي از شاگردان استاد از دي ماه 1386 راه اندازي شده است.

اين سايت تلاش دارد تا مرجع كاملي براي ارائه‌ي اطلاعات درباره‌ي تمامي كتاب‌ها، مقالات، مصاحبه‌ها، كنگره‌ها و ديگر فعاليت‌هاي علمي - معنوي استاد باشد تا پژوهشگران و محققان عزيز، بتوانند به اين مطالب رجوع كنند و تحقيقات خود را تكميل نمايند.

هر چند استاد، شخصاً نقشي در راه‌اندازي و اداره‌ي اين سايت ندارند اما اداره ‌كنندگان با كسب اجازه از خود ايشان، تلاش كرده‌اند از طريق كتابخانه‌ي بزرگشان، سايت‌هاي اينترنتي، نشريات كشوري، كتاب‌هاي منتشر شده، سخنراني‌هاي ضبط شده و غيره اين مرجع را كامل كنند و در ادامه نيز با يافتن آثار جديد و انتشار آن‌ها اين سايت به روزرساني شود.

اين سايت به هيچ حزب، گروه، ارگان يا فردي وابستگي ندارد و تمامي فعاليت‌هاي آن در محدوده‌ي فرهنگ مي‌باشد.

در ضمن براي فعاليت ديگر شاگردان و علاقه‌مندان استاد در اين سايت، هيچ محدوديتي وجود ندارد.

این سایت تلاش دارد که به یک مرجع علمی و معتبر ادبیات ترکی ایران تبدیل شود و از هر گونه تنش‌ و سیاسی‌کاری دور ماند.

دیدگاه‌ها   

رجب شعبانی
+8
با سلام و احترام
من ترک نیستم ، اما به وجود و بهره مندی از اساتید محترمی چون دکتر محمدزاده صدیق ، مرحوم استاد بهزاد بهزادی ، دکتر حسین داشقین و ... که در زنده نگه داشتن و اعتلای یکی از زبان های میهن بزرگ ایران که به هنر معروف است مجدانه کوشیده و می کوشند ، بر خود می بالم .
به امید روزی که همه زبان ها و گویش های کشور سترگ ایران ، به ویژه زبان شیرین مشترکمان فارسی ، به اعلاترین شکوفایی های ممکن نائل آیند .
طول عمر و سلامتی جناب آقای دکتر صدیق را آرزومندم . شعبانی - 93/6/3
پاسخ دادن
راهنمایی میخوام
+4
با نوشته ی احمد کسروی که گفته . . .

پاسخ:
برای مطالعه بیشتر به کتاب «فرضیه زبان آذری و کسروی» نوشته دکتر حسین محمدزاده صدیق مراجعه فرمایید. لینک دانلود به شرح زیر است:
s1.picofile.com/.../...
پاسخ دادن
مصطفی عبداله یان
+2
از دوستان عزیز در خصوص راه اندازی این سایت نهایت تشکر را داریم مخصوصا استاد ارجمندم جناب آقای پروفسور دكتر حسين محمدزاده صديق
تخصص ما ادبیات ترکی نیست اما بدلیل اعلاقه به زبان ترکی و نیاز دوستان به معرفی و یاد گیری زبان ترکی سایت فوق را معرفی می کنیم
پاسخ دادن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید